Ankara Pencere ve Kapı Sineklik Çeşitleri

Ankara Pencere ve kapı sineklik çeşitleri ile ilgili hem fikir vermek, hem detaylı bilgi ile sizleri aydınlatmak istiyoruz. Pencere ve kapı sineklikler Ankara’nın birçok bölgesinde yaygın biçimde tercih ediliyor. Üstten taşıyıcı özelliğe sahip sürmeli sineklik PVC ve alüminyum doğramalar montajı kolay pencere ve kapı sineklikler arasında yer alıyor. Bu tarz ürünlere Çek-aç tabiri kullanılıyor. Bunlar “Volkswagen Sürme” kapılar ve kaldırmalı sürme (hebeschiebe) kapılarda kullanılıyor.

Ömürlük pencere ve kapı sineklik arayanların ilk tercihi kuşkusuz işlevi yüksek olan ürünler. Standart olarak beyaz renkte imal ediliyor. Fakat ral renklerine veya film kaplamalarına da rastgelebilirsiniz.

Ankara pencere ve kapı sineklik çeşitleri hakkında detayları iletmeden önce bazı kavramları açıklamalıyız.

Kapı Sineklik Nedir?

Sineklikler bir nevi sistem gibi düşünebileceğimiz koruyuculardır. Dışarıdan iç mekanlara girmeye çalışan sinekler başta olmak üzere birçok kanatlı haşere ve sürüngenin içeri girmesini engeller. Temel amacı budur. Fakat bu elbette %100 koruyucu sayılmaz. Koruyuculuğu artırmak için ek teknik ve özellikler geliştirilmiştir. Pileli ipler sayesinde sağ ve sol bölümlere doğru hareket ettirilebilme kabiliyeti eklenmiştir.

Henüz ülkemiz ve Ankara ilimizde pek görülmese de örümcek ağı mantığında çalışan özel yapı malzemeden imal edilmiş sineklikler de mevcut. Sinek veya uçak bir haşereyi doğrudan itici veya hız kesici etki ile hapsedebiliyor.

Bu sinekliklere ek olarak bir de elektrik ve şok dalga özelliği gösteren kapı sineklikler var. Haşere tellere temas ettiği an şok dalgası ile karşılaşıyor. İtici veya öldürücü bir etki gösterebiliyor. Neticede ise ciddi oranda koruyuculuk sağlayabiliyor.

Pencere ve Kapı Sineklik Çeşitleri Nelerdir?

Ev, işyeri veya otel gibi birçok mekanda özellikle uçan haşereler ciddi sorun. Bunlardan kurtulmak için ise sineklik icat edilmiş. Bu sinekler ise birden fazla çeşide sahip. En sık tercih edilen ve Ankara başta olmak üzere ülkenin birçok bölgesinde tercih edilen pencere ve kapı sineklik çeşitlerini sizler için derledik.

  1. Tüllü Sineklik: Fiyatı en uygun pencere ve kapı sineklikleri, diyebiliriz. Ancak açılır – kapanır özellikte değildir. Bunu da belirtelim.
  2. Menteşeli Sineklik: Ankara’da en çok tercih edilen sineklik çeşidi hangisi diye soracak olursanız, Menteşeli sineklik diyebiliriz. Kapıların açılması ve kapatılması kolaydır. Bu yüzden çok fazla tercih edilir. Kent hayatı için en ideal sineklik türüdür.
  3. Pileli Sineklik (Plise): Bir diğer adı “Akordiyon Sineklik” olan bu sineklik türü Fransız balkonlarında çok sık tercih ediliyor. Ayrıca bahçe, teras kapıları için de ideal. Katlanabilir yapıya sahiptir.
  4. Stor Sineklik: Bir nevi perdedir. Sinek koruyucu özelliğe sahip sineklik mahiyetinde bir tür perde işlevi görür. Uzun ömürlü bir sineklik türü diyebiliriz. Ancak yine de her zaman kaliteli maddelerden imal edildiğinden emin olmanızı tavsiye ediyoruz.
  5. Sürgülü Sineklik: Özellikle balkon kapıları için uygundur. Ankara’da neredeyse sineklik kullanan her ev sürgülü sineklik modelini tercih ediyor. Dış kasmana monte edilmekte ve ray üzerine oturtulmaktadır. Bu yüzden kullanımı son derece kolaydır. İşlevi ise yüksek, diyebiliriz.

Piyasada duyabileceğiniz, denk gelebileceğiniz birçok sineklik türü mevcut. Ankara ilinde gerek mevsimsel, gerek bölgesel koşullara en uygun sineklik türlerini sunmaya çalışıyoruz. Düzenli bakım gerektiren bu sinekliklere rutin bakım ve kontrol hizmetleri de sunuyoruz.

Ev İçin En İdeal Pencere ve Kapı Sineklik Modeli Hangisi?

Neredeyse birçok sineklik modeli evler için kullanıma uygun. Fakat en ideal sineklik bize göre Menteşeli sineklikler. Diğerleri de tercih edilebilir elbette. Fakat fiyat, kullanım ve pratiklik açısından en ideali Ankara ili için bu sineklik türüdür.