Ankara Panjur Montajı ve Tamiri

Ankara panjur montajı ve tamiri konusuna uzun yılların verdiği deneyim sayesinde işimizi ustalıkla yapmaya devam ediyoruz. İşimiz ve uzmanlık alanımız olan Panjur montaj ve tamiri konusunda önemli bilgileri sizlerle paylaşmak istiyoruz. Panjur nedir, panjur montajı ve tamiri nasıl yapılır gibi temel sorulara yanıt vermeye çalışacağız.

Panjur Nedir?

Pencerelere dışarıdan takılıp yatay biçimde açılabilen ve kapanabilen plastik parçalardan oluşan kanat sistemine panjur diyoruz. Üst üste bindirilmiş ve dar tahtalardan da oluşabilmektedir. Güneş ve rüzgar gibi doğal dış etkenlere karşı koruyucu özelliğe sahip olan sistemler, panjur olarak adlandırılır.

Birçok eski bina ve yapılarda sıkça karşılaşırız. Panjurlar adeta bu yapıların süsü, şık gösteren nazar boncuğu gibidir. Güneş, rüzgar, kar, yağmur, soğuk hava gibi dış doğal etkenlere karşı koruyucu mahiyeti taşır. Ahşap veya plastik malzemeden yapılabilmektedir.

Panjur sözcüğünü terim ve sözcük bilimsel açıdan inceleyecek olursak; Fransızca kökenlidir ve birçok dile Fransızcadan geçmiştir. “Pancur” şeklinde tarihte ilk sözcük olarak görmekteyiz. Pencere kafesi, açılıp kapanan pencere çerçevesi olarak kullanılmıştır.

Fransız dilinde “Abat-jour” (ışık kısan) sözcüğünden türetilmiştir. Fakat bu bilgi %100 kesin ve geçerli kaynaklarca teyitleştirilmemiştir.

Panjur Ne İşe Yarar

Ev, ofis, otel ve iş yeri gibi yapıların pencerelerinde çeşitli doğal etkenler görüyoruz. Soğuk hava, kar veya yağmur yapı içerisine girebilmekte ve yapıya zarar verebilmektedir. Ayrıca hayat şartlarımız ve yaşam kalitemiz de olumsuz etkileniyor. Bu yüzden Panjurlar koruyucu ve adeta kurtarıcı özelliğe sahip, diyebiliriz. Güneş, yağmur ve soğuk havanın olumsuz etkilerinden korunmak için panjur kullanabiliriz.

Panjur Tamiri ve Onarımı

Ev, işyeri veya farklı amaçla kullandığımız yapılarda panjur kullanıyoruz. Ancak farklı nedenlerden dolayı hasar alabiliyor, zaman içerisinde bu panjurlar yıpranıp, onarım gerektirebiliyor. İşte, bu hususta doğru ve etkili bir tamirat yapmak gerekiyor. Ankara’da ise panjur tamiri ve onarımı yapan sayılı firma mevcut. Ülkemizin birçok ilinde panjur montajı yapan firma bulmak mümkün. Ancak ne yazık ki kaliteli tamirat pek mümkün olmuyor.

Bir panjurun iyi ve doğru biçimde onarılabilmesi usta ve uzman ekip çalışmasına bağlı. %100 memnun kalabileceğiniz bir onarım için alanında uzman panjur tamircilerinden destek almalısınız.

Sık Görülen Panjur Arızaları

Hangi durumlarda panjur tamiri gerekiyor, en sık karşılaştığımız panjur arızaları neler, bunlara kısaca değinelim.

30 yıllık panjur montaj ve tamiri üzerine edindiğimiz deneyim neticesinde en sık karşılaştığımız panjur arızaları genelde şunlar oluyor;

 1. Panjur kumanda arızası,
 2. Panjur makara değişimi,
 3. Panjur makas değişimi,
 4. Panjur kasnak değişimi,
 5. Panjur lamel yenileme,
 6. Panjur motor arızası,
 7. Parça kırılmaları vb.

Tamir Kapsamında Sunulan Panjur Hizmetleri

Periyodik olarak bakım gerektiren bir malzeme ve ürün olduğu için uzman ekibe düzenli olarak panjurlarınızı bakım yaptırmalısınız. Gerek kumanda kontrol ve bakımını, gerek panel temizliği ve düzenli bakımı yaptırılması gerekir. Aksi durumda istenmedik arıza ve sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Panjur İle İlgili Sıkça Karşılaşılan Şikayet ve Sorular

Sunduğumuz hizmet süresince en sık aldığımız soruları sizlerle paylaşmak istiyoruz.

 1. Panjur kepenki aşağı – yukarı doğru hareket edebiliyor mu?
 2. Panjurumun motorundan tıkırtı sesi geliyor. Neden?
 3. Kumandaya bastığımda tık tak gibi bir ses geliyor.
 4. İpli panjur ipini çekmemize rağmen çalışmıyor.
 5. Panjurun paketleri birbirinden ayrıldı.
 6. Kablo bağlantıları bozuk.
 7. Motor çalışmıyor.

Bu ve benzeri birçok sorunla ilgili olarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Panjur Montaj

Yılların verdiği birikim ve deneyimle kaliteli hizmet sunmaya çalışıyoruz. Panjur tamirine ek olarak ayrıca panjur montajı da yapıyoruz. Montaj konusunda detaylı bilgi için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Panjur montajı nasıl yapılır?

Youtube üzerinden onlarca video ile artık panjur montajı nasıl yapılır hakkında bilgi alabilirsiniz. Ancak hala bilmediğimiz bir husus var. Bazı işler ustalık ve uzmanlık istiyor. İşte, panjur montajı da bu işler arasında. Bu yüzden uzman bir ustadan destek alarak montaj yaptırmanızı biz her zaman tavsiye ediyoruz.

Ankara Panjur Montaj ve Tamiri

Ülkemizin en çok panjur talep edilen illerinin başında Ankara geliyor, dersek bize inanır mısınız? Otomatik panjur tamir ve montajında en çok hizmet sunduğumuz il Ankara. Ev, apartman, ofis gibi birçok mekana uygun yapıda hazırlanan bu ürünleri, Ankara’nın neredeyse her yerinde görebiliyoruz.

Karaçalı Otomasyon Ankara Panjur Sineklik” olarak 30 yıllık deneyim sayesinde Ankara’da kaliteli panjur montaj ve tamir hizmeti sunuyoruz. Ankara Panjur Montajı ve Tamiri dediğimizde ise akla ilk gelen firmalardanız. Yüzlerce referansımız ile güven dolu bir panjur montajlama hizmeti veriyoruz. Ürün ve çalışmalarımız hakkında katalog gönderebiliriz. Ankara’nın her köşesinde karşılaştığınız panjur, muhtemelen bizim elimizde sanata dönüşmüştür.