Ankara Fotoselli Kapı Sistemleri

Ankara Fotoselli Kapı Sistemleri, Otomatik kepenk sisteminin çalışma prensibi, kullanım amacı, kullanım yeri vb. Bu ürünler otomatik olarak kolayca dönüştürülür ve değişkenlere göre seçilebilir. Bu ürünlerin tercih edilme nedenleri arasında geçiş kolaylığı, görsel estetik, kullanım kolaylığı, enerji tasarrufu, yalıtım vb. birçok neden bulunmaktadır.

Alışveriş merkezleri, dekoratif amaçlı ve ulaşım kolaylığı, oteller, enerji verimli ısı ve çalışma kolaylığı, kurum ve kuruluşlar, profesyonel kullanım ve kurumsal imaj nedenleriyle bu ürünleri tercih etmektedirler.
Photogate’leri ekonomik bir fiyata satın alın ve fotogate uzmanları Yeni Nesil Otomasyon’dan doğru seçimi yapın.

Fotoselli kapı sistemlerinin nasıl çalıştığını merak mı ediyorsunuz? Evvela “fotoselli kapı nedir” sorusunun yanıtını bulmalıyız. Bugün birçok bina ve yapıda kullanılmakta olan fotoselli kapılar özellikle market, havalimanı ve otellerde tercih ediliyor.

Fotoselli Kapı Nedir ve Nasıl Çalışır?

Birbirine kızılötesi ışınlarıyla veri gönderimi yaparak çalışan motorlu kapı sistemlerine fotoselli kapı diyoruz. İki ayrı kapı vardır ve açılıp – kapanır şekilde çalışır. Kapı arasına kedi, köpek, insan veya herhangi bir cisim girmesi durumunda ışınlar kesildiği için kapılar alarm mantığında açılır. Emniyet fotoselleri devreye girer.

Fotoselli kapılar genellikle otel, hastane, iş yeri vb. mekanların girişlerinde kullanılır. Henüz BIM, A101, ŞOK gibi marketlerde kullanılmasa da büyük bazı AVM ve marketlerde de kullanılıyor.

Ankara Fotoselli Kapı Sistemleri ve Montajı

Çeşitli araştırmalar sonrası kararınızı verdiniz, diyelim. Ankara’da veya civar illerde fotoselli kapı sistemleri üzerine çözümler sunan firma araştırması yaptınız. Biz veya farklı bir firma ile anlaştınız. Montajlama süreci başlıyor, diyelim. Şimdi burada dikkat etmeniz gereken birkaç önemli detaya değinmek istiyoruz.

Öncelikle Ankara’da fotoselli kapı sistemi montaj yapmak bir sanat gibi görülüyor. Biz de bu sanatı icra ediyoruz. Dolayısıyla uzman bir kadroya işi vermenizi tavsiye ediyoruz.

Montaj öncesi kapıların konumlandırılacağı bölgeyi iyi belirlemelisiniz. Sistemin hız ve işlevinde belli bir standart yoktur. Sizin kullanım amaç ve insanların geçiş oranına göre değişir. Çok sık açılıp kapanan bir kapı olacak ise hızlı bir işlev göstermelidir. Nadiren açılıyor olması ise çok yavaş olacağı anlamına gelmez. Ancak uzman kişi bu hususta detaylı yönlendirmeyi yapacaktır.

Ankara Fotoselli Kapı Sistemleri Tamiri

Çeşitli nedenlerden ötürü fotoselli kapılar bozulabiliyor, arıza verebiliyor. Yahut hasar görebiliyor. Tüm bu işlemlerde özel bir tamirat gerekiyor. Ankara’da sayılı firma fotoselli kapı tamiratı yapıyor. Bu yüzden ilk alımda bu hususta destek olabilecek firmaları tercih etmelisiniz. Elektronik işlev gösterdiği için mutlaka uzman kişilerce tamir edilmelidir.

Otomatik Fotoselli Kapı Sistemlerinin Özellikleri

Şimdi otomatik fotoselli kapı sistemlerinin özellikleri hakkında kısa bir liste paylaşalım.

 1. Mikropresesör ünitelidir.
 2. Otomatik açılır – kapanır özelliğe sahiptir.
 3. Fotoselli kapıların otomatik kapanma süreleri için bekleme sürelerini ayarlayabiliriz. Genelde 0 – 60 saniyedir.
 4. Düğme kontrollerini yapabilir.
 5. Yaklaşık 3000 mm’ye kadar net giriş açıklığı oluşturabiliriz.
 6. Elektronik kilit sistemine sahiptir.
 7. Acil bir durum olduğunda elle kullanabiliriz. Manuel açıp, kapatma özelliği elde edebiliyoruz.
 8. Renk seçebiliriz. Renk seçenekleri de sunulabiliyor.
 9. Farklı model ve özelliklerde cam belirleyebilir, tercih edebiliriz.

Fotoselli Kapıların Faydaları Nelerdir?

Anlara fotoselli kapı sistemleri ile ilgili birkaç faydadan bahsedecek olursak bir çok faydası mevcut.

 1. Fotoselli kapılar paslanmaz çelikten imal ediliyor. Bu yüzden pas sorunu veya pas kaynaklı hastalık derdi yaşamayız.
 2. Geçiş ve kullanım özellikleri kolaydır.
 3. Fiziki bir güç kullanmamıza gerek kalmaz.
 4. Otomatik geçiş özelliği vardır.
 5. Estetik açıdan göze hitap eder. Şık ve güzel tasarım sunar.
 6. Ses yalıtım özelliğine sahiptir.

Kapı sistemleri arasında estetik, güvenli ve kullanımı pratik en iyi kapı sistemlerinden biri diyebiliriz.