Otomatik Kepenk Tamiri

Otomatik kepenkler teknolojinin gelişmesi ve artan güvenlik gereksinimlerine göre her alanda kullanılmaktadır. Dükkanınıza, evinize, garajınıza veya pencerenize girebilecek gürültü ve tehlikelere karşı korumak için yapılmıştır. Bu gereksinimlerin yanı sıra estetik görünüm ve rahat kullanım da sağlar. Otomatik kepenk kullanışlı, pratik ve güvenli sistemli bir üründür. Oto kepenk tamiri ise oldukça rahat ve hızlı bir işlemdir. Manuel kepenklere göre çok daha teknik ve şık bir tasarım.

Otomatik kepenk sistemi, düğmeler veya kontrolörler kullanılarak çalıştırılır. Otomatik kepenk sistemlerinin çalıştırılması eski demir kepenkler kadar zor değildir. Manuel olarak uzaktan kumanda veya duvardaki butonlar ile kontrol edilebilen kepenk sistemleridir. Bu avantaj sayesinde kepenk açılıp kapanması için herhangi bir fiziksel çabaya gerek yoktur. Otomatik kilitleme sistemi sayesinde açma kapama sırasında kaza olasılığı tamamen ortadan kaldırılmıştır.

Kepenk Nedir?

Teknolojinin gelişmesi ve güvenlik ihtiyacının artması ile otomatik kepenk sistemleri hayatımızda önemli bir rol oynamaya başlıyor.

Dükkanınızı, evinizi veya garaj kapılarınızı ve pencerelerinizi dış gürültüden, soğuktan ve tehlikelerden koruyun. Ayrıca estetik bir görünüm ve rahat bir kullanım hissi sağlar.

Otomatik Kepenkler Neden Bozulur?

Küçük çocukların rahatlıkla açıp kapatabileceği bu ürünler uzaktan kumanda ile çalıştırılmaktadır. Sorun yaşamamak için seçeceğiniz ürünlerin kaliteli olması gerekmektedir. Aynı zamanda ürün üreticilerine ve ürünlerinin arkasında durabilen firmalara öncelik verilmelidir. Bu konuda satın alacağınız ürün ve firmayı doğru seçmelisiniz. Olası herhangi bir sorun hızlı ve ucuz bir şekilde çözülebilir.

Otomatik Kepenk tamiri ile ilgili arızalarda öncelikle kumanda aküsü kontrol edilmelidir. Sorununuz basitçe bir pil boşaltma sorunu olabilir. Yedek denetleyiciler ayrıca olası denetleyici arızalarına hızlı çözüm sağlar. Sorun pil veya denetleyici arızasıyla ilgili değilse, iki kez kontrol edilmesi gereken elektrik sistemidir. Elektrik kesintisi olmadığını doğruladıktan sonra, anahtara ve kepenke güç verildiğini doğrulamanız gerekir. Sorun elektriksel değilse kepenk sacı kontrol edilmelidir.

Otomatik kepenklerin tamiri ile ilgili arızalarda öncelikle kontrol aküsü kontrol edilmelidir. Sorununuz basitçe bir pil boşaltma sorunu olabilir. Yedek denetleyiciler ayrıca olası denetleyici arızalarına hızlı çözüm sağlar. Sorun pil veya denetleyici arızasıyla ilgili değilse, iki kez kontrol edilmesi gereken elektrik sistemidir. Elektrik kesintisi olmadığını doğruladıktan sonra, anahtara ve kepenke güç verildiğini doğrulamanız gerekir. Sorun elektriksel değilse kepenk sacı kontrol edilmelidir.

Plakanın herhangi bir engele takılmadığından emin olun. Bu hata türlerinin hepsini kontrol ettiyseniz ve hata devam ediyorsa, hata motorla ilgili olabilir. Otomatik kepenklerde motor arızaları aşağıdaki sebeplerden dolayı meydana gelebilir:

  • Kullanıcı hatası (yanlış kullanım)
  • Motor parçalarının eskimiş bozulması
  • Zamanla dişli aşınması
  • Emniyet kemeri sistemi zamanla aşınma ve yıpranma
  • Elektronik bileşenlerin oksidasyonu nedeniyle aşınma
  • Aşırı yük nedeniyle elektronik bileşenlerin tutuşma durumu

Kepenk Bakımı Nasıl Yapılır?

Kendiliğinden kapanan sistemler birçok nedenden dolayı başarısız olabilir. Otomatik kepenklerin onarımları saha uzmanları tarafından yapılmalıdır. Kepenk yapısı gereği kırılması zor bir mekanizmadır. kepenk arızalıysa, bunun nedeni şunlar olabilir:

  • Düzenli bakım veya onarım gerektirmez.
  • Kullanıcılar tarafından kötüye kullanım,
  • Kısa devre akımı,
  • Kırılma, sıkışma, zamanla bozulma vb. arızalara neden olabilir.

Kepenk arızasını önlemek için düzenli bakım şarttır. Perdeyi korumak için düzenli olarak fırça ve su ile yıkayabilirsiniz. Ancak, ayarlamak önemlidir Kanalı nemli bir bez veya pas sökücü ile temizleyebilirsiniz. Bu sayede kepenk daha rahat çalışır. Otomatik kilitleme sistemlerine ortalama üç ayda bir bakım yapılmalıdır. Uzun süreli kullanım için bakım şarttır. Otomatik kepenklerinizin uzun yıllar ilk günkü kalitesinde tutmanın tek yolu bakımdır. Kepenkinizin ömrünü uzatmak için otomatik kepenklerin tamir eden yetkili bir servis noktasına başvurun. Bu sayede kepenk aşınmış kısımlarını yenileyerek büyük hasarların önüne geçmiş olursunuz.