Çankaya Panjur Firmaları

Jaluziler birçok yönden kullanışlı ürünlerdir. Doğru kullanıldığı takdirde bütçenize de fayda sağlayacaktır. Çankaya kepenk sektöründe 12 firma bulunmaktadır. Çankaya panjur firması:

 • Gaziosmanpaşa Panjur,
 • Kızılırmak Panjur,
 • Orta İmrahor Panjur,
 • Birlik Panjur,
 • Karapınar Panjur,
 • Magosa Panjur,
 • Mutlukent Panjur,
 • Yukarıöveçler Panjur,
 • Remzi Oğuz Arik

Konak Jaluzi Prospects’in Faydaları Nelerdir?

Tüketiciler, Konak panjur takarken belirli beklenti ve isteklerle hareket etmektedirler.

1- Güvenlik

Amacı hırsızlık olaylarını önlemektir. İçeriden son çıtaya kadar sıkan kartuş sürgü kilidi ile dışarıdan açılmayı engeller. Ayrıca elektrikli panjurlar dışarıdan kaldırılamaz.

2- Gizlilik

Şehir hayatında binaların pencere ve kapıları birbirine o kadar yakındır ki evlerimizin içini görmemizi sağlar. Gerekirse, dışarıdan görüşü engellemek için panjurları kapatın. Burada şunu belirtmek gerekir ki, insanlar modern şehir hayatından bunalıp dış dünyadan uzaklaşmak istemektedir.

3- Gürültü – Ses

Kalabalık şehirler, artan araçlar, klimalardan gelen gürültü ve sokaklarda bağıran insanlar kepenkleri gerçek bir gereklilik haline getiriyor.

4- İzolasyon (Sıcak – Soğuk)

Kış soğuğunun etkilerini yenin. Yakıt maliyetlerinden tasarruf etmeye yardımcı olur. Yazın sıcağından korur.

Konak Panjur Modelleri

Panjur modeli, kutu sistemi ve kullanım şekline göre belirlenir. Şimdi perde modeline kutu tipine göre bakalım.

1- Dıştan takma kutu panjurları

Genellikle evlerde ve eski binalarda kullanılır. Kör kutu kolona iliştirilmiştir. Bu aydınlatma etkisini azaltmayacaktır. Bazen kolonun altına (içine) yerleştirilebilir. Kutusu alüminyum veya plastik malzemeden imal edilmiştir. Mükemmel su geçirmez ve toz geçirmez performansa sahip alüminyum kutu. RAL renklerinde ve ahşap dekoratif renklerde boyanmıştır.

2- PVC monoblok panjur kutusu

Marangozluk işleri ile aynı anda montajı yapılan PVC panel monoblok kutuların montajı kolay bir sistemdir. Beyaz ve lamine kaplamalı çeşitleri bulunmaktadır. Ancak son yıllarda gelişen boyama teknolojisi ile istediğiniz renge boyayabilirsiniz. Çoklu genişlikler mevcuttur. Pencereler ve kapılar için panjur kutuları farklı boyutlarda gelir.

3- Gizli kutulu panjurlar

Gizli kutular genellikle inşaat sırasında oluşturulur. Dıştan sıvanıp boyanabildiği için estetik bütünlük garantilidir. Gizli kutu, demir profil ve Cytox panelden imal edilmiştir. Son yıllarda prefabrik köpük kutu tipi tercih edilmektedir.

Konak Panjur Motor Markaları Nelerdir?

Motor işlevi, motor sisteminde çok önemli bir yer tutar. Bu konuyu başlık altında inceleyelim.

 • Kaldırılacak kör çıtaların ağırlığına göre seçilen motorlar herhangi bir sorun yaratmaz. Firma her zaman üst taşıyıcı motor kullanılmasını önermektedir.
 • Motor garantisi her şeyden önce gelmelidir. Genel bir kural olarak, garanti süresi 5 yıldır. Elektrikli panjur kullanıyorsanız, bir güç kaynağı takmanızı öneririz. Akımdaki dalgalanmalar motorun yapısını bozabilir.

Konak Panjur Arıza ve Bakım Sorunları

1- Konak panjur motorunun arızalanması

Motorlar elektrikle çalıştığı için akım dalgalanmaları ve voltaj yükselmeleri daha fazla arızaya neden olabilir. Gölge aşağıdayken gölgenin önünde herhangi bir nesne olabilir. Bozmak istediğiniz motor bir engelden dolayı bozulamıyorsa motor devresi yanabilir. Jaluzi mandalı devredeyken jaluzileri kaldırmaya çalışırsanız, aşırı güç motora zarar verebilir. Bazen motorlar kötü üretimle çıkıyor. Motor 2 yıl garantilidir. Anahtar ayarı üst ve alt denge ile yapılır, bu nedenle ayarın yanlış olma ihtimali vardır. Motor arızası durumunda yetkili ve ehil personel müdahale etmelidir.

2- Konak kepenk makarası sorunları

Panjur sistemleri artık üretilmemektedir, ancak mevcut sistemlerin durdurulması ve değiştirilmesi için çalışmalar devam etmektedir. Makara plastikten yapılmıştır. Masura ipliği zamanla kopacaktır. Kutunun dışına su sızarsa, ipi zayıflatır ve çürüyebilir. Plastik gövde kırılabilir. Makaralı yaylar işlevini kaybedebilir.

Konak Jaluzi Kullanmanın Faydaları

 • Halı ve mobilyaların güneşten sararmasını ve lekelenmesini önler.
 • Hırsızlığa karşı önlemdir.
 • Pencerelerinizi toz, su ve kirden koruyunuz.
 • Yalıtım değerine katkı ile enerji ödemelerine aktif destek…